نرخ بیمه موتور سیکلت چقدر است؟

22/تیر/1398
مقالات -
بدون دیدگاه

نرخ بیمه موتور سیکلت چقدر است؟ نرخ پایه بیمه موتور سیکلت بر اساس سیلندر موتورها محاسبه می‌شود. موتورسیکلت‌ها به چهار دسته کلی زیر تقسیم می‌شوند:

موتورسیکلت گازی

موتورسیکلت دنده‌ای یک سیلندر

موتورسیکلت دو سیلندر و بالاتر

موتورسیکلت دارای سه چرخ و سایدکار

به این ترتیب قیمت بیمه موتور سیکلت در هر دسته نسبت به دسته قبلی خود بالاتر خواهد بود. همچنین نرخ پوشش مالی انتخابی توسط خریدار (در سال 98 بین 9 تا 30 میلیون تومان) هم باعث افزایش حق بیمه می‌شود.
علاوه بر نرخ پایه و پوشش مالی انتخابی، تخفیف عدم خسارت و جریمه دیرکرد هم بر روی نرخ حق ‌بیمه موتور سیکلت تاثیر می‌گذارد. به این شکل که تخفیف عدم خسارت باعث کاهش قیمت بیمه موتور سیکلت می‌شود و جریمه دیرکرد باعث افزایش آن.

قیمت بیمه موتور سیکلت در گرگان . نمایندگی قدس علوی

آیا داشتن بیمه موتور سیکلت اجباری است؟

طبق قوانین داشتن بیمه شخص ثالث برای دارندگان همه وسایل نقلیه موتوری زمینی و ریلی (اعم از موتورسیکلت، سواری، مسافری و بارکش) اجباری است؛ در قانون بیمه شخص ثالث، کلمه «اجباری» به صراحت دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی را موظف به تهیه این بیمه نامه کرده است. نداشتن بیمه شخص ثالث برای این وسایل از جمله موتورسیکلت جرم محسوب می شود؛ و قوانین آن با هدف حمایت از اشخاص زیان‌دیده در حوادث رانندگی تدوین گردیده است. بنابراین موتورسیکلت هم حتما باید دارای بیمه شخص ثالث باشد و تمام دارندگان موتورسیکلت موظفند قبل از استفاده از هر وسیله نقلیه موتوری خود، اول بیمه شخص ثالث، را کنترل نموده و از اعتبار آن برای پوشش دهی خسارت‌های جانی و مالی حوادث احتمالی مطمئن شوند. شخص ثالث موتورسیکلت یکی از انواع بیمه‌های مسئولیت است که مسئولیت راننده را در مقابل اشخاص دیگر (ثالث) بیمه می‌کند. منظور از شخص ثالث، کلیه اشخاصی است که در اثرحوادث وسائل نقلیه موتوری زمینی دچار زیانهای بدنی و یا مالی می‌شوند؛ اعم از اینکه داخل و یا خارج از وسیله نقلیه بیمه شده باشند، بغیر از راننده مسبب حادثه.

سقف پوشش هزینه‌های مالی و جانی بیمه موتور سیکلت چقدر است؟

سقف هزینه‌های مالی تا سقف پوشش انتخاب شده در زمان خرید بیمه‌نامه (در سال 98 بین 9 تا 30 میلیون تومان) است.

هزینه‌های جانی اشخاص ثالث هم در بیمه موتور سیکلت در سال 98 تا سقف مبلغ 360 میلیون تومان (معادل دیه کامل مسلمان در ماه حرام) پرداخت می‌شود.

هزینه‌های جانی راننده مقصر در سال 98 تا سقف مبلغ 270 میلیون تومان (معادل دیه کامل مسلمان در ماه عادی) پرداخت می‌شود.

بیمه موتور سیکلت چه حوادثی را تحت پوشش خود قرار می دهد؟

تصادف، تصادم، سقوط، واژگونی، آتش‌سوزی و یا انفجار وسایل نقلیه

خسارتهایی که از محمولات وسیله نقلیه به اشخاص ثالث وارد می‌شود.

پرداخت غرامت فوت و نقص عضو دائم و موقت اشخاص ثالث شامل دیه و ارش (دیه نقص عضو موقت که توسط قاضی تعیین می‌شود(

جبران هزینه‌های درمانی ناشی از مصدومیت اشخاص ثالث در سوانح رانندگی؛ چنانچه مشمول قانون دیگری نباشد.

جبران خسارتهای مالی وارد به اشخاص ثالث

قیمت بیمه موتور سیکلت پاسارگاد در گرگان

کدام شرکت بیمه ، بیمه موتور سیکلت اقساطی دارد؟

بهتر است بدانید که بیمه موتور سیکلت نسبت به بیمه‌های دیگر قیمت چندان بالایی ندارد، به خصوص اگر شما تخفیف عدم خسارت داشته باشید. بهتر است بدانید تنها شرکت بیمه ای که در ایران بیمه موتور سیکلت را به صورت اقساطی انجام می دهد بیمه پاسارگاد است و سایر شرکت های بیمه تمایلی به اقساطی کردن بیمه موتور سیکلت به خاطر قیمت پایین آن ندارند.

آیا بیمه موتور سیکلت قابل انتقال است ؟

بیمه موتورسیکلت نیز مثل بقیه بیمه‌های شخص ثالث قابلیت انتقال به صاحب جدید موتورسیکلت را خواهد داشت. برای این کار کافیست فروشنده و خریدار موتورسیکلت به نمایندگی صادرکننده بیمه مراجعه کنند. همچنین عدم انتقال رسمی بیمه‌نامه نیز از نظر قانونی منعی نخواهد داشت. چرا که صاحب بیمه‌نامه از نظر قانونی همان مالک وسیله نقلیه است.
در ضمن اگر مالک قبلی بیمه‌نامه قصد داشته باشد بیمه‌نامه را برای خود نگه دارد و از تخفیف‌های آن استفاده کند، می‌تواند با مراجعه به نمایندگی، تخفیف بیمه‌نامه را به موتورسیکلت جدید خود منتقل نماید. همچنین انتقال بیمه‌نامه به بستگان درجه اول هم امکان‌پذیر است.

خرید بیمه موتور سیکلت در گرگان

اگر قصد دارید موتور سیکلت خود را به صورت نقد و یا اقساط بیمه کنید بهتر است به نمایندگی قدس علوی بیمه پاسارگاد در گرگان مراجعه کنید و اگر قصد خرید غیر حضوری بیمه نامه موتور سیکلت را دارید یا به سایت بیمه پاسارگاد و یا با شماره های  32329197 ، 09112737896 تماس حاصل نمایید.

 

برچسب ها: قیمت بیمه موتور سیکلت نرخ بیمه موتور سیکلت چقدر است؟ بیمه موتور سیکلت بیمه موتور سیکلت قسطی خرید بیمه موتور سیکلت خرید آنلاین بیمه موتور سیکلت بیمه موتور سیکلت پاسارگاد بیمه موتور سیکلت پاسارگاد در گرگان خرید بیمه موتور سیکلت در گرگان شرایط بیمه موتور سیکلتدیدگاه
دیدگاه شما :