درباره بیمه زایمان پاسارگاد بیشتر بدانید

18/تیر/1398
مقالات -
بدون دیدگاه

درباره بیمه زایمان پاسارگاد بیشتر بدانید : بیمه زایمان یک بیمه تکمیلی است که در زیر مجموعه بیمه های درمانی قرار می گیرد . اکثر شرکت های بیمه خدمات بیمه تکمیلی متنوعی دارند اما بیمه پاسارگاد در حوزه های گسترده تر از جمله تحت پوشش قرار دادن کلیه مخارج بارداری و زایمان و همینطور هزینه های ناشی از مشکلات نازایی و ناباروری چه برای زنان و چه مردان  مشغول به فعالیت است . اما برای آگاهی از شرایط بیمه تکمیلی زایمان پاسارگاد حتما این مطلب را بخوانید .

بیمه تکمیلی پوشش زایمان را تا بالاترین سقف ممکن ارایه می‌دهد اما این سقف در شرکت‌های مختلف متفاوت است به همین دلیل در این مطلب قصد داریم بیمه تکمیلی پاسارگاد برای زایمان را به طور ویژه بررسی کنیم

 

بیمه تکمیلی چیست ؟

بیمه تکمیلی، تکمیل کننده هزینه‌های درمانی است و در کنار بیمه پایه، پوشش‌های درمانی ارایه می‌دهد. هزینه‌های درمانی بیمه‌شده ابتدا توسط بیمه پایه جبران می‌شود و برای هزینه‌های مازاد که بیمه پایه جوابگوی آن نیست می‌توانند از بیمه تکمیلی استفاده کند.

هزینه زایمان شامل بستری، آزمایش و معاینه قبل از تولد می‌شود اگر همه‌ این هزینه‌ها را در 9 ماه بارداری حساب کنیم مبلغ قابل توجهی می‌شود که خانواده‌ها باید از جیب خود بپردازند. در صورتی که می‌توان با پرداخت مبلغ اندکی همه هزینه‌های اشاره شده را از طریق پوشش زایمان جبران کرد. تازه این هزینه‌ها در صورتی است که زوج‌ها مشکل جسمانی خاصی برای بارور شدن نداشته باشند یعنی در صورت مشاهده مشکل نازایی و ناباروری این هزینه‌ها بسیار بیشتر خواهد شد.

بیمه تکمیلی به شکل گروهی و انفرادی ارایه می‌شود. بیمه پاسارگاد بیمه تکمیلی انفرادی ارائه نمی‌دهد. افرادی که قصد دارند بیمه تکمیلی پاسارگاد برای زایمان دریافت کنند باید بدانند تا زمانی که شغل آزاد دارند نمی‌توانند از خدمات این شرکت بیمه‌ استفاده کنند

بیمه تکمیلی زایمان پاسارگاد در گرگان

مبلغ بیمه تکمیلی پاسارگاد برای زایمان چقدر است؟

خدمات درمانی در بیمه تکمیلی با پوشش‌های اصلی و اضافی ارایه می‌شود. پوشش اصلی اساس بیمه تکمیلی است که هزینه بستری و جراحی در بیمارستانها، هزینه همراه برای افراد زیر 7 سال و بالای 70 سال و هزینه آمبولانس را پرداخت می‌کند. لازم است بدانید پوشش زایمان در بیمه تکمیلی به شکل یک بیمه نامه جداگانه صادر نمی‌شود. زایمان یکی از پوشش‌های بیمه تکمیلی است و برای تهیه این پوشش، لازم است حق بیمه اضافی پرداخت کنید و پوشش‌های اضافی بیمه تکمیلی را خریداری کنید. هزینه‌های زایمان طبیعی و سزارین در حال حاضر بین ۳ تا ۷ میلیون تومان است. پرداخت این مبلغ برای همه آسان نیست، اما بیمه‌های درمان تکمیلی به‌صورت گروهی و انفرادی، زایمان را تحت پوشش قرار می‌دهند. کارکنان سازمان‌ها و شرکت‌ها می‌توانند بیمه تکمیلی پاسارگاد برای زایمان ، اعم از طبیعی و سزارین تهیه کنند اما برای صدور این بیمه لازم است اعضای گروه (کارکنان و افراد خانواده آن‌ها) حداقل 100 نفر باشند.

بیمه تکمیلی زایمان پاسارگاد چه مخارجی را تحت پوشش قرار می دهد؟

بیمه‌شدگان با خرید پوشش زایمان بیمه تکمیلی می‌توانند هزینه زایمان طبیعی و حتی سزارین را که هزینه بالایی دارد از شرکت بیمه دریافت کنند همچنین می‌توانند موارد زیر را نیز به پوشش‌های بیمه تکمیلی اضافه کنند.

►پرداخت هزینه‌های زایمان به صورت طبیعی و سزارین در بیمارستان‌های دولتی و خصوصی

►پرداخت هزینه اعمال مربوط به ناباروری و نازایی

►پرداخت هزینه ماموگرافی و سونوگرافی

►پرداخت هزینه‌های درمان نازایی به روش‌های لقاح غیر طبیعی از جمله IUI، ZIFT و GIFT

►پرداخت هزینه‌های درمان ناباروری به وسیله میکرواینجکشن‌ها و یا IVF

از مزیت‌های پوشش زایمان در بیمه تکمیلی جبران هزینه‌های ناباروری و نازایی است. این هزینه‌ها  فقط در صورت دریافت پوشش زایمان پرداخت می‌شود و حداکثر تا سقف تعهد زایمان و به صورت یک پوشش مستقل از آن ارایه جبران می‌شود. باید بدانید این پوشش فقط برای زنان قابل استفاده نیست و همه‌ی افراد می‌توانند با دریافت این پوشش، درمان شوند.

پوشش زایمان بیمه تکمیلی هزینه‌های نازایی و ناباروری بیمه‌شده را نیز جبران می‌کند.

بیمه پاسارگاد با همکاری با شرکت کمک‌رسان SOS خدمات درمانی ارایه می‌دهد. این شرکت خدمات درمانی زایمان را در 7 طرح ارایه می‌دهد. 3 طرح اول آن برای گروه‌های بالای 50 نفر و طرح 4 تا 7 آن برای گروه‌های بالای 200 نفر قابل استفاده است. بنابراین افراد می‌توانند بیمه تکمیلی پاسارگاد برای زایمان را خریداری کنند و از مزایای شرکت کمک‌رسان نیز بهره‌مند شوند

بیمه تکمیلی زایمان پاسارگاد در گرگان نمایندگی قدس علوی

از چه زمانی بیمه تکمیلی زایمان قابل استفاده است ؟

دوره انتظار در بیمه تکمیلی و به ویژه برای دریافت پوشش زایمان اهمیت دارد. در واقع بدون توجه به این دوره و هر زمان که بخواهید نمی‌توانید از پوشش‌هایی که دارای دوره انتظار هستند استفاده کنید. دوره انتظار مدت زمانی است که شرکت بیمه تعهدی در مقابل بیمه‌شده ندارد و باید این دوره سپری شود تا پوشش‌های بیمه‌نامه فعال شود. بنابراین توجه به دوره انتظار باعث می‌شود در زمان مناسبی پوشش زایمان را تهیه کنند. پوشش زایمان دارای دوره انتظار بین 9 ماه تا یک سال است. دوره انتظار بیمه تکمیلی پاسارگاد برای زایمان برای گروه‌های زیر 250 نفر، 9 ماه گروه‌های بین 250 نفر تا 1000 نفر، 6 ماه و برای افراد بالای 1000 نفر بدون دوره انتظار است.

نکاتی که باید قبل از دریافت بیمه زایمان بدانید

هزینه زایمان به عوامل مختلفی از جمله نوع بیمه درمانی، نوع بیمارستان، تعداد بیمه‌شدگان و… بستگی دارد. پس با در نظر گرفتن همه‌ی عوامل و بررسی هزینه‌های احتمالی، سقف پوشش زایمان خود را تعیین کنید و طرحی را انتخاب کنید که هزینه‌های زایمان را تا سطح قابل قبولی جبران کند.

♦هنگام زایمان به خدمات پاراکلینیکی مانند آزمایش و رادیولوژی و… هم نیاز پیدا می‌کنید بنابراین به سقف خدمات پاراکلینیکی نیز دقت کنید.

♦بیمه تکمیلی هیچ تعهدی برای پرداخت هزینه سقط جنین در مقابل بیمه‌گزار ندارد.

♦فرانشیز درصدی از خسارت است که شرکت بیمه تعهدی برای آن ندارد و جبران آن بر عهده خود بیمه‌شده است. بیمه تکمیلی دارای فرانشیز 10 تا 30 درصد است.

♦با در نظر گرفتن دوره انتظار لازم است یک سال قبل از استفاده از پوشش زایمان نسبت به دریافت بیمه تکمیلی اقدام کنید.

♦برای استفاده از پوشش زایمان و سزارین، ارایه کپی صفحات اول و دوم شناسنامه زوجین لازم است

برچسب ها: نرخ بیمه زایمان پاسارگاد شرایط استفاده از بیمه زایمان بیمه تکمیلی ناباروری بیمه تکمیلی نازایی بیمه پاسارگاد در گرگان هزینه بیمه زایمان بیمه تکمیلی زایمان در گرگان بیمه زایمان بیمه زایمان پاسارگاد بیمه تکمیلی زایمان پاسارگاد بیمه تکمیلی زایمان درباره بیمه زایمان پاسارگاد بیشتر بدانیددیدگاه
دیدگاه شما :