بیمه نامه مهندسی تمام خطر پیمانکاران پاسارگاد

7/مرداد/1398
مقالات -
بدون دیدگاه

بیمه نامه مهندسی تمام خطر پیمانکاران پاسارگاد  (CAR): به موجب اين بيمه نامه، كليه طرح هاي عمراني و ساختماني مانند پروژه هاي احداث انواع سازه شامل انواع ساختمان، راه آهن، فرودگاه، جاده، پل، سد، تونل،‌ مترو، تقاطع هاي غير همسطح، موج شکن، عمليات آبرساني، زهکشی، فاضلاب شهري، حفر چاه، مخازن آب و مانند آنها تحت پوشش قرار مي گيرد. مدت اين بيمه از زمان تخليه مصالح در محل اجراي پروژه شروع و تا اتمام آن و تحويل دائم كار به كارفرما ادامه دارد.

چه کسانی می توانند از این بیمه نامه استفاده کنند؟

كليه كارفرمايان و پيمانكاران مجری پروژه هاي پيمانكاری در سراسر كشور که شامل:

رشته ساختمان: در برگیرنده امور پیمانکاری مربوط به ساخت ساختمانها و ابنیه اعم از چوبی، آجری، سنگی، بتنی، فلزی و نظایر آن.

رشته آب : دربرگیرنده امور پیمانکاری مربوط به بندها، سدهاو ساختمان نیروگاه آبی، سازه های هیدرولیکی و تونل های آب، مخازن آب و شبکه های توزیع آب،شبکه های جمع آوری و انتقال فاضلاب، کانالهای انتقال آب و شبکه های آبیاری و زهکشی،سازه های دریایی و ساحلی، احداث حوضچه و استخرهای پرورش و تکثیر آبزیان، عملیات ساختمانی (سیویل) تصفیه خانه های آب و فاضلاب و نظایر آن.

رشته حمل و نقل: دربرگیرنده امور پیمانکاری مربوط به ساخت راهها نظیر جاده های اصلی و فرعی، بزرگراهها، آزادراهها، راههای ریلی، باند فرودگاه، سیستم های انتقال هوایی پایه دار، تونل ها، پل ها، راه های زیرزمینی، سیستمهای حمل و نقل (تهیه، نصب، نگهداری و تعمیر تجهیزات) و راهداری و عملیات آسفالتی و نظایر آن.

کاوشهای زمینی: دربرگیرنده امور پیمانکاری مربوط به اکتشاف، حفاری، استخراج، حمل و بهره برداری از مواد غیر زنده موجود در پوسته زمین(در خشکی و آب)، کاوشهای غیر مستقیم روش خشکی، حفاری های آبی، هیدروکربوری و تزریق مواد و دفن زباله، کاوشهای دریایی، حفاری در بستر دریا و ژئوتکنیک، بهره برداری از مواد بستر دریا(به جزهیدروکربورها)، سیستمهای ثابت انتقال مواد در دریا و ایستگاههای آن شامل آب، فاضلاب،هیدروکربوری و دیگر مواد، آماده سازی و ساخت و بهره برداری از معادن روباز(در خشکی)و آماده سازی و ساخت و بهره برداری از معادن زیرزمینی(در خشکی)و نظایر آن.

رشته کشاورزی: دربرگیرنده امور پیمانکاری در زمینه جنگل کاری و درخت کاری،آبیاری،بهسازی و اصلاح اراضی،آبخیزداری و آبخوان داری،مالچ پاشی و تثبیت شن روان، عملیات زراعی،کاشت و برداشت محصولات عمده و استراتژیک،مرتع داری و ایجاد مراتع دست کاشت، ایجاد فضای سبز و نگهداری آن، امور دامپروری شامل (طیور، گاوداری، زنبورداری و گوسفند داری)، شیلات و آبزیان و نظایر آن.

رشته مرمت آثار باستانی:دربرگیرنده امور پیمانکاری مربوط به مرمت آثار باستانی.

بیمه نامه مهندسی تمام خطر پیمانکاران پاسارگاد . بیمه پاسارگاد در گرگان

بیمه نامه تمام خطر پیمانکاران پاسارگاد چه مواردی را تحت پوشش قرار می دهد؟

اين بيمه نامه كليه خسارت ها و زيان هاي وارد به اموال بيمه شده را به صورت تمام خطر و به هر علت، اعم از حوادث طبيعي و ساير حوادث، به جز در مواردي كه به طور مشخص استثناء شده است، جبران مي نمايد.

اين بيمه نامه داراي دو بخش خسارت مالي به پروژه و مسئوليت مدني در قبال اشخاص ثالث مي باشد. در بخش يك، مواردي نظير مبالغ پيمان، مصالح تهيه شده توسط صاحبكار، ساختمان هاي موقت، تجهيزات ساختماني، ماشين آلات ساختماني، اموال مجاور، برداشت ضايعات و تعديل تحت پوشش قرار مي گيرد. در بخش دو نيز غرامت بدني منجر به فوت و نقص عضو و هزينه پزشكي، همچنين خسارت مالي به اشخاص ثالث مي تواند تحت پوشش قرار گيرد.

الف : آتش سوزی : ، صاعقه ، انفجار ، سقوط هواپیما ، کاربـرد آب یا سـایـر اقـداماتی که به منظور اطفاء حـریق صورت می گیرد .
ب : سیل ، طغیان آب ، باران ، برف ، بهمن ، امواج عظیم دریا در اثر آتشفشان .
ج : هرنوع طوفان .
د : زمین لرزه ، نشست زمین ، لغزش زمین و صخره ها .
ه : دزدی ساده ، سرقت با شکست حرز .
و : اجرای ناصحیح کار ، عدم مهارت ، سهل انگاری ، اعمال توام با سوءنیت .
ز : ازبین رفتن یا خسارت وارد به مصالح ساختمانی ، ماشین آلات ساختمانی و لوازم و تجهیزات ساختمانی را که در حین حمل و نقل در محدوده اجرای پروژه ، انبار داری ، یا در هنگام سوارکردن یا پیاده کردن ماشین آلات به وقوع بپیوندد را تحت پوشش قرار می دهد

بیمه نامه مهندسی تمام خطر پیمانکاران پاسارگاد . نمایندگی بیمه پاسارگاد در گرگان . دس علوی

مدت بیمه تمام خطر پیمانکاران پاسارگاد چقدر است؟

مطابق مدت قرارداد بوده و بیمه گزار میتواند دوره آزمایش (راه اندازی) و دوره نگهداری (تحویل موقت) را نیز تحت پوشش قرار دهد.:

 • مدت اعتبار پوشش بیمه‌ای در این بیمه‌نامه معادل دوران احداث پروژه است.
 • مسئولیت بیمه‌گر بعد از شروع کار، یعنی تسطیح زمین، شمع کوبی و یا با حمل کالا به محل کار آغاز می‌شود و با تحویل موقت آن پایان می‌یابد.
 • بیمه‌گذار می‌تواند دوره نگهداری (تحویل موقت) را هم تحت پوشش قرار دهد.

سرمایه مورد بیمه در بیمه تمام خطر پیمانکاران پاسارگاد :

 • مبلغ قرارداد (مطابق پیمان)
 • مصالح یا اقلام تهیه شده توسط کارفرما (در صورت وجود در مبلغ پیمان منظور نمی‌شود)
 • تعدیل (از آنجائیکه در پروژه های در حال احداث با مدت زمان چند ساله، ارزش کالا و خدمات در سال‌های بعدی اجرای پروژه از ارزش آن در سال اول بیشتر بوده ولی مبلغ مورد بیمه در بیمه‌نامه ثابت می‌باشد، برای اینکه خسارت وارد شده به ارزش روز پرداخت شود، در صورت تمایل بیمه‌گذار مبلغی بین 10 تا 30 درصد مبلغ قرارداد به عنوان تعدیل، تحت پوشش بیمه‌نامه قرار می‌گیرد)
 • لوازم و تجهیزات ساختمانی (ابزار کار پیمانکاران از قبیل داربست، اطاقک‌های موقت، انواع موتور، پمپ، ژنراتور، دستگاه جوش، کمپرسور و … بوده که با خودشان از سر یک پروژه به پروژه دیگری می‌برند)
 • برداشت ضایعات (مبلغی که برای پاک‌سازی محل کارگاه پروژه از ضایعات ناشی از خسارت یا تخریب قسمت‌های غیرقابل استفاده در صورت تمایل بیمه‌گذار به سرمایه مورد بیمه اضافه می‌شود که معمولاً بین 2 تا 10 درصد مبلغ قرارداد می‌باشد)
 • اموال مجاور (اموال متعلق یا در اختیار کارفرما و یا سایر پیمانکاران که در مجاورت پروژه قرار داشته و تحت پیمان پروژه مورد بیمه نمی‌باشد ولی از آنجایی که کارفرما احتمال خسارت وارد به آن‌ها را در زمان اجرای پروژه می‌دهد، می‌تواند آن‌ها را هم تحت پوشش بیمه قرار دهد)
 • مسئولیت در برابر اشخاص ثالث (میزان خسارت جانی و مالی قابل پرداخت به اشخاص ثالث به غیر از پرسنل کارفرما و پیمانکاران پروژه مورد بیمه، که طبق نظر بیمه‌گذار تعیین می‌شود)

بیمه نامه مهندسی تمام خطر پیمانکاران پاسارگاد . بیمه قدس علوی

مراحل صدور بیمه نامه تمام خطر پیمانکاران پاسارگاد :

بعد از تکمیل و ارائه پرسشنامه و صفحاتی از پیمان که در آن ارقام پروژه و مسائل بیمه درج شده است، بیمه پاسارگاد در گرگان نسبت به اعلام نرخ و شرایط بیمه اقدام می‌کند و با اعلام موافقت بیمه گذار بیمه نامه صادر خواهد شد .

مدارک مورد نیاز برای صدور بیمه نامه تمام خطر پیمانکاران پاسارگاد :

 • کپی قرارداد یا موافقت‌نامه
 • جدول زمانبندی
 • نقشه محل یا مسیر پروژه
 • پرسشنامه تکمیل شده با مهر و امضای بیمه گذار
 • گزارش بازدید کارشناس بیمه گر

نکات مهم در بیمه تمام خطر پیمانکاران پاسارگاد (C.A.R):

اگر پیمانکار بخواهد بخشی از مبلغ یا مدت پیمان را بیمه کند باید نامه تأیید کارفرما را داشته باشد.

در صورت درخواست پیمانکار و با تأیید کارفرما در مواقع مشخص نبودن زمان شروع پروژه، دوره پیش انبارداری یا تجهیز کارگاه را می‌توان به تنهایی بیمه کرد

در صورت درخواست پیمانکار و با گرفتن حق بیمه اضافی می‌توان پوشش بیمه‌ای دوره نگهداری را هم تمام خطر نمود.

بعد از تعیین قطعی میزان خسارت واقعی قسمت‌های خسارت دیده توسط بیمه‌گر، بیمه‌گذار وظیفه دارد نسبت به اخذ پوشش مجدد این قسمت‌ها به میزان مبلغ تعیین شده اقدام کند، در غیر این صورت خسارت مجدد به مواضع آسیب دیده قابل پرداخت نخواهد بود.

اگر پروژه به هر دلیل متوقف شود، از آنجایی که «توقف کار» جزء استثنائات بیمه‌نامه می‌باشد، پوشش بیمه‌ای به طور خودکار متوقف خواهد شد.

مسئولیت بیمه‌گر به محض تحویل کار به کارفرما یا شروع بهره‌برداری از موضوع مورد بیمه (برای قسمت‌های تحویل داده شده یا به بهره‌برداری رسیده) به اتمام خواهد رسید.

بیمه نامه مهندسی تمام خطر پیمانکاران پاسارگاد . بیمه پاسارگاد در گرگان

فرانشیز بیمه تمام خطر پیمانکاران

حوادث طبیعی 10% هر خسارت حداقل .......... ریال در هر حادثه
سایر حوادث 10% هر خسارت حداقل .......... ریال در هر حادثه
دوره آزمایش 20٪ هر خسارت حداقل .......... ریال در هر حادثه
دوره نگهداری 10٪ هر خسارت حداقل .......... ریال در هر حادثه
ثالث مالی 15% هر خسارت حداقل .......... ریال در هر حادثه

 

برچسب ها: مدارک مورد نیاز برای صدور بیمه نامه تمام خطر پیمانکاران پاسارگاد فرانشیز بیمه تمام خطر پیمانکاران بیمه پاسارگاد در گرگان مراحل صدور بیمه نامه تمام خطر پیمانکاران پاسارگاد سرمایه مورد بیمه در بیمه تمام خطر پیمانکاران پاسارگاد بیمه CAR مدت بیمه تمام خطر پیمانکاران پاسارگاد نرخ بیمه تمام خطر پیمان کاران بیمه مهندسی پیمانکاران پوشش بیمه ای بیمه مهندسی تمام خطر پیمان کاران بیمه نامه تمام خطر پیمانکاران پاسارگاد بیمه پیمان کاران بیمه تمام خطر پیمان کاران در گرگان بیمه نامه مهندسی پاسارگاد بیمه نامه مهندسی بیمه نامه مهندسی تمام خطر پیمانکاران پاسارگاددیدگاه
دیدگاه شما :