بیمه تجهیزات الکترونیک چیست؟

5/مرداد/1398
مقالات -
بدون دیدگاه

بیمه تجهیزات الکترونیک چیست؟ همان طور که از نام این بیمه مشخص است این بیمه تمام تجهیزاتی که به نوعی با الکترونیک در ارتباط هستند را شامل می شود. این بیمه زیر مجموعه بیمه مهندسی قرار گرفته است. خدمات تحت پوشش بیمه تجهیزات الکترونیک با توجه به شرکت بیمه متفاوت است. ما در این مطلب قصد داریم تا شما را با خدمات تحت پوشش بیمه تجهیزات الکترونیک پاسارگاد آشنا کنیم ، با ما همراه باشید:

بیمه تجهیزات الکترونیک پاسارگاد چه مواردی را تحت پوشش قرار می دهد؟

خسارتهای وارد به انواع تجهیزات الکترونیکی مورد استفاده در کارگاههای صنعتی، صنایع،‌ لوازم تحقیقاتی و آزمایشگاهی، لوازم اداری، ‌سیستمهای هشداردهنده، تجهیزات اندازه گیری، دستگاههای کنترل و عیب یاب، تجهیزات مربوط به سینما و فیلمبرداری، دستگاههای تست مواد و نمونه برداری، تجهیزات رادیو تلویزیونی و مخابراتی، سیستمهای رایانه ای، تجهیزات پزشکی و مانند آن را تحت پوشش قرار می دهد.

این بیمه می تواند سه نوع پوشش را ارائه دهد:

♦پوشش خسارت وارد به سخت افزار

♦پوشش خسارت وارد به نرم افزار

♦پوشش هزینه اجاره و بکارگیری دستگاههای جایگزین تا راه‌اندازی مجدد دستگاههای خسارت دیده

بیمه تجهیزات الکترونیک چیست؟ بیمه تجهیزات الکترونیک پاسارگاد

 بیمه مهندسی تجهیزات الکترونیکی بیمه پاسارگاد چه خطراتی را تحت پوشش قرار می دهد؟

 • سيل، آب گرفتگي، امواج دريا
 • صاعقه، انفجار، آتش‌سوزی
 • رانش زمين، نشست زمين، لغزش زمين، ريزش كوه يا صخره
 • اتصال كوتاه، اتصال برق DC به برق AC
 • سقوط، تصادم، واژگونی
 • نم، رطوبت، ريختن مايعات به داخل دستگاه
 • غفلت، عدم مهارت، سهل‌انگاری
 • دود، دوده، ذرات معلق در هوا، گرد و خاک
 • خسارت­‌های هنگام تميز كردن يا تعمير كردن
 • دمای بالا، بخار غير خورنده
 • باران، برف، تگرگ، بهمن
 • فرسودگی، پارگی، سائیدگی، خوردگی، زنگ‌زدگی، قشر گرفتگی و
 • يخ زدگی، يخ شناور
 • خسارت­‌های هنگام باز و بسته كردن
 • خرابكاری غير گروهی
 • ساير حوادث به جز آنچه صراحتاً در بيمه‌نامه مستثنی شده است.

بيمه‌گذار ميتواند با پرداخت حق بيمه اضافی خطر سرقت با شكست حرز، آسيب به نرم‌افزار يا هزينه اجاره دستگاه‌های جايگزين تا راه‌ اندازی مجدد دستگاه‌های خسارت ديده را نيز تحت پوشش گيرد.

مدت زمان بیمه تجهیزات الکترونیک چقدر است؟

مدت زمان بیمه تجهیزات الکترونیک و مهندسی پاسارگاد یک سال از زمان قرارداد کلیه این تجهیزات را تحت پوشش قرار می دهد ، که البته با توافق طرفیت این زمان می تواند افزایش نیز پیدا کند.

آیا در این بیمه کامپیوتر و لپ تاب را هم می توان بیمه نمود؟

بیمه تجهیزات الکترونیک چیست؟ بیمه کامپیوتر پاسارگاد در گرگان

بله . کامپیوتر و لب تاپ ههم تحت پوشش این بیمه قرار می گیرند.

بیمه کامپیوتر پاسارگاد چه مواردی را تحت پوشش قرار می دهد؟

کامپیوترها و قسمت های خارجی آنها مانند صفحه کلید، چاپگر، واسطه ها، صفحه نمایش، قلم نوری و پلاتر و همچنین تجهیزات اضافی که برای بهره برداری مورد نیاز است مانند سیستم تهویه و ترانسفورماتور کارت پانج، نوارهای مغناطیسی و دیسک های نوری

ماشین های اداری، مانند دستگاه فتوکپی، کامپیوترهای شخصی و غیره

خسارت‌ های ناشی از ویروس ‌ها مستثنی می‌باشد.

آیا می توانیم موبایل و تبلت خود را تحت پوشش بیمه تجهیزات الکترونیک بیمه کنیم؟

بله . بیمه پاسارگاد امکان بیمه موبایل و تبلت را برای شما به طور خاص فراهم آورده است. کافیست با مجری این بیمه با شماره 09112737896 تماس حاصل نمایید

بیمه موبایل پاسارگاد چه مواردی را تحت پوشش قرار می دهد؟

بیمه موبایل پاسارگاد در گرگان

با وجود آنکه تمامی شرکت های بیمه گذار طیف وسیع و گسترده ای از دامنه خسارات را برای بیمه موبایل ارائه داده اند اما قوانین و ضوابط این نوع بیمه ممکن است از شرکت به شرکت دیگری با اندکی تفاوت همراه باشد. اما معمولاً در بیمه تجهیزات الکترونیک حوادث و اتفاقاتی تحت پوشش قرار گرفته می شوند که در ضمانت نامه آن ها هیچ اشاره ای به این اتفاقات نشده است و در واقع دامنه پوشش آن چیزی فراتر و متفاوت تر از گارانتی موبایل و سایر لوازم دیجیتال است. یقیناً به همین دلیل است که خرید بیمه موبایل، طی چند دهه اخیر بسیار مورد استقبال کاربران این محصول قرار گرفته است.

شرایطی را در نظر بگیرید که به صورت کاملاً اتفاقی گوشی موبایل از دستتان افتاده و قسمتی از آن دچار خرابی شده است. یقیناً چنین حادثه ای تحت ضمانت نامه گوشی قرار نمی گیرد. اما بیمه نامه موبایل شرایطی را فراهم می آورد تا این خسارت و نمونه های مشابه آن بدون پرداخت هیچ هزینه ای برایتان جبران شود. از دیگر مواردی که تحت پوشش این بیمه قرار می گیرند عبارت اند از:

♦به سرقت رفتن گوشی موبایل

♦بروز هر نوع خرابی و از کارافتادگی ناشی از آب خوردگی و ضربه

♦از کار افتادگی گوشی ناشی از نوسانات ولتاژ برق

♦هر گونه خسارت ناشی از وقوع بلایای طبیعی مانند آتش سوزی و زلزله

پوشش های اضافی بیمه تجهیزات الکترونیک پاسارگاد کدامند؟

 . بیمه تجهیزات الکترونیک چیست؟بیمه تجهیزات الکترونیک پاسارگاد در گرگان

 • بیمه گذار می‌تواند با پرداخت حق بیمه اضافی خطر سرقت، آسیب به نرم افزار یا هزینه اجاره دستگاه‌ های جایگزین تا راه اندازی مجدد را نیز بیمه کند.
 • بیمه گذار می‌تواند تجهیزات مورد بیمه را به ارزش واقعی آن (با احتساب عمر کارکرد) بیمه نماید، در آن صورت در صورت وقوع خسارت قیمت بیمه شده از قیمت نو بابت استهلاک کم شده و مابقی پس از کسر فرانشیز به بیمه گذار پرداخت خواهد شد.
 • حتی اگر بیمه‌گذار اقلام مورد بیمه را به ارزش جایگزینی نو نیز بیمه نماید، در صورت بروز خسارت کلی به دلیل اصل غرامت از اصول بیمه، قیمت واقعی مورد بیمه (با احتساب عمر کارکرد) به بیمه‌گذار پرداخت خواهد شد.
 • کلیه هزینه های نجات، ایاب و ذهاب به تعمیرگاه، تعویض قطعات و اجرت تعمیرات تحت پوشش این بیمه می‌باشد.
 • از آنجایی که اطلاعات تجهیزات الکترونیکی غیرقابل ارزش گذاری است و دارای خصوصیت امنیتی و مشمول مرور زمان می‌شوند، غیرقابل بیمه شدن می‌باشند.
 • نوسان برق تحت پوشش این بیمه نمی‌باشد زیرا تجهیزات الکترونیکی باید مجهز به UPS  سیستم محافظت از نوسان برق باشند.
 • بیمه گذار می‌تواند با پرداخت حق بیمه اضافی، خسارت وارد به اموال مجاور یا خسارت ‌های جانی یا مالی وارد به اشخاص ثالث را نیز تحت پوشش قرار دهد.

►خسارت‌ های ناشی از ویروس ‌ها مستثنی می‌باشد.

آیا می توان بیمه تجهیزات الکترونیک را فسخ نمود؟

بیمه کامپیوتر و تجهیزات الکترونیکی EE ممكن است قبل از انقضاي مدت به هر یک از دلایل زیر فسخ گردد که در این صورت باید با اخطار قبلي و كتبي 20 روزه از طرف بيمه گر يا بيمه گذار باشد:

 • در صورت عدم پرداخت حق بيمه و حق بيمه اضافي در سر رسيدهاي معين.
 • در صورت تشديد خطر و عدم موافقت بيمه گذار به پرداخت حق بيمه اضافي مربوط به آن.
 • در صورت كتمان يا اظهار خلاف واقع از طرف بيمه گذار به طور غير عمد درباره وضعيت خطر و احراز اين امر قبل از وقوع حادثه.
 • بعد از هر خسارت كه بيمه گر ملزم به جبران آن باشد.
 • از طرف بيمه گذار: در صورتي كه كيفيت تشديد خطر كاهش يافته و يا از بين رفته و بيمه گر به تخفيف حق بيمه راضي نشود.

►در صورت فسخ بیمه کامپیوتر و تجهیزات الکترونیکی EE از طرف بيمه گر، بايد حق بيمه مدني كه باقي مانده است به صورت روزشمار محاسبه و به بيمه گذار برگشت شود، در صورت فسخ بيمه نامه از طرف بيمه­گذار، حق بيمه برگشتي بر اساس تعرفه بيمه كوتاه مدت محاسبه خواهد شد

بیمه تجهیزات الکترونیک چیست؟ بیمه لپ تاپ در گرگان

 

مدارک  لازم جهت دریافت خسارت بیمه تجهیزات الکترونیک پاسارگاد

 

♦اعلام كتبي خسارت ظرف مدت مقرر در بيمه نامه

♦هماهنگي لازم جهت بازديد كارشناس بيمه گر

♦تنظيم صورت‌جلسه در محل و تعيين میزان خسارت

♦ارائه مدارك درخواست شده در صورت‌جلسه تنظيمي كه بستگي به نوع بيمه و نوع خسارت وارده دارد

نرخ مورد بیمه در بیمه تجهیزات الکترونیک پاسارگاد

مبلغ بیمه شده بخش یک بیمه نامه باید معادل ارزش جایگزینی هر یک از اقلام بیمه شده مندرج در جدول بیمه نامه تعیین شود . به نحوی که علاوه بر هزینه جایگزینی اقلام ، هزینه حمل ، نصب ، راه اندازی و حقوق و عوارض گمرکی (اگر داشته باشد) نیز در آن لحاظ شده باشد . در صورتیکه مبلغ    بیمه شده کمتر از ارزش اقلامی باشد که می باید بیمه شود ، بیمه گر غرامت قابل پرداخت به بیمه گذار را به تناسب مبلغ بیمه شده و مبلغی که می بایست بیمه شود ، تقلیل خواهد داد .

تعیین غرامت در مورد تجهیزات الکترونیک چگونه انجام می پذیرد؟

الف- در صورتیکه اقلام خسارت دیده قابلیت تعمیر را داشته باشند ، بیمه گر مخارج لازم را برای بازگشت موارد خسارتی به وضعیت قبل از وقوع خسارت به اضافه هزینه پیاده کردن اجزاء ، نصب مجدد آن بمنظور تعمیرات ، کرایه   حمل و نقل متداول به تعمیرگاه و همچنین حقوق و عوارض گمرکی (اگر داشته باشد) را پرداخت می نماید ، مشروط به اینکه اینگونه هزینه ها در مبلغ بیمه نامه توسط بیمه گذار لحاظ شده باشد .

در صورتیکه تعمیرات توسط عوامل بیمه گذار در محل مورد بیمه انجام شود، بیمه گر نسبت به پرداخت قیمت مواد اجرت و هزینه معمول ، طبق عرف اقدام خواهد نمود.

هیچگونه استهلاکی برای قطعات تعویضی اعمال نمی شود اما ارزش موارد بازیافتی در محاسبه منظور می شود . اگر هزینه های تعمیرات طبق مندرجات فوق ، معادل یا بیشتر از ارزش اقلام بیمه شده قبل از وقوع خسارت شود ، برآورد خسارت براساس بند (ب) که ذیلاً‌ درج شده است انجام خواهد شد .

ب – در صورتیکه هر یک از اقلام بیمه شده از بین برود ،‌ بیمه گر ارزش واقعی مورد بیمه را بلافاصله قبل از وقوع خسارت به اضافه هزینه های معمول برای کرایه ، نصب ، حقوق و عوارض گمرکی (اگر داشته باشد) و تنها در صورتیکه  اینگونه هزینه ها در مبلغ بیمه شده لحاظ شده باشد ، پرداخت می نماید. ارزش واقعی مذکور ، پس از کسر استهلاک از ارزش جایگزینی اقلام مورد بیمه محاسبه می شود .

بیمه گر همچنین هرگونه هزینه های متداول برای پیاده کردن اجزاء  از بین رفته را پرداخت خواهد نمود ، اما ارزش اقلام بازیافتی در محاسبات مدنظر قرار خواهد گرفت .

اقلام از بین رفته و خسارت دیده که تعویض می شوند ،‌ طی مدت باقیمانده از اعتبار بیمه نامه ، فاقد پوشش بیمه ای تلقی می شوند در نتیجه لازم است اینگونه اقلام متعاقب تعویض و بازسازی به بیمه گر اعلام تا طی الحاقیه ای مجدداً برای مدت باقیمانده به بیمه نامه اضافه شوند . بدیهی است که در این صورت بیمه گر با صدور الحاقیه ای نسبت به تکمیل پوشش بیمه نامه جهت جبران کامل ارزش جایگزینی موارد بیمه شده اقدام خواهد کرد . توضیح اینکه از تاریخ وقوع خسارت قابل تامین ، مبلغ بیمه شده به میزان خسارت پرداختی کاهش می یابد مگر اینکه مبلغ بیمه شده به مقدار خسارت پرداختی ، مجدداً‌ به بیمه نامه اضافه شود .

هزینه تعمیر موقت در صورتی قابل جبران است که اینگونه هزینه ها بخشی از تعمیرات اصلی تلقی و در نهایت افزایشی در کل هزینه ها نداشته باشد.

پرداخت خسارت توسط بیمه گر منحصراً‌ پس از دریافت و بررسی اسناد و صورتحساب های لازم که مؤید انجام تعویض و تعمیر است ، صورت خواهد گرفت

بیمه تجهیزات الکترونیک چیست؟ بیمه مهندسی پاسارگاد در گرگان

 

خرید بیمه تجهیزات الکترونیک پاسارگاد در گرگان

 

اگر شما هم تصمیم گرفته اید که در جهت ایمن نگه داشتن تجهیزات الکترونیک خود این بیمه را خریداری کنید اما نمی دانید چگونه یک بیمه مناسب با کمترین هزینه ممکن پیدا کنید باید خدمتتان برسانیم که شرکت بیمه پاسارگاد با سال ها تلاش در زمینه ارائه خدمات سودمند، بیمه نامه ای برای انواع تجهیزات الکترونیک ، راینه و لپ تاب ، گوشی های موبایل، تبلت و… ارائه کرده است که کاربران خود را از هر لحاظ در وضعیت مطلوب قرار می دهند. برای اطلاع دقیق از مفاد این بیمه نامه، تنها کافی است به نمایندگی بیمه پاسارگاد در گرگان مراجعه کنید و یا در قسمت درخواست بیمه اطلاعات خود را کامل نمایید  و منتظر باشید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند

 

برچسب ها: بیمه تجهیزات الکترونیک چیست؟ بیمه موبایل پاسارگاد بیمه لپ تاپ پاسارگاد بیمه کامپیوتر پاسارگاد بیمه تبلت پاسارگاد بیمه مهندسی پاسارگاد بیمه تجهیزات مهندسی پاسارگاد بیمه تجهیزات رادیویی پاسارگاد بیمه تجهیزات فیلمبرداری پاسارگاد بیمه پاسارگاد بیمه تجهیزات الکترونیک پاسارگاد در گرگان بیمه لوازم اداری پاسارگاد بیمه لوازم تحقیقاتی و آزمایشگاهی پاسارگاد بیمهتجهیزات پزشکی بیمه سیستمهای رایانه ایدیدگاه
دیدگاه شما :