بیمه آتش سوزی مراکز تجاری

4/تیر/1398
مقالات -
بدون دیدگاه

بیمه آتش سوزی مراکز تجاری : بیمه آتش سوزی پاسارگاد دارای گستردگی بسیاری است که جامعیت شمول بسیاری دارد .به طور کلی بیمه آتش سوزی چهار زمینه را شامل می شود :

که بیمه آتش سوزی مراکز خرید در زمره بیمه مراکز غیر صنعتی قرار می گیرد . لزوم بیمه آتش سوزی مراکز تجاری و خرید بعد از حادثه پلاسکو بیشتر نمایان شد . پلاسکو درس عبرتی شد برای سایرین . بیمه آتش سوزی مراکز تجاری و غیر صنعتی علاوه بر آتش  سوزی سایر موارد دیگر را نیز در بر می گیرد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

بیمه آتش سوزی مراکز غیر صنعتی چه مکان هایی را در بر می گیرد ؟

مراکز غیر صنعتی شامل کلیه فروشگاه های تجاری، تعمیرگاه ها، بیمارستان ها، اماکن عمومی، ساختمان های اداری، بنگاه های معاملاتی، مراکز پخش دارو، فروشگاه های غذایی و پروتئینی، آموزشگاه ها، مراکز خدماتی و سایر موارد مشابه می باشد و ساختمان، تاسیسات، موجودی، اثاث ثابت و دکوراسیون هر یک از مراکز یاد شده را می توان در مقابل خطرهای آتش سوزی، انفجار، صاعقه و نیز کلیه خطرهای اضافی ذکر شده بیمه کرد.

بیمه آتش سوزی مراکز تجاری در گرگان

بیمه آتش سوزی مراکز خرید چه حوادثی را در بر می گیرد ؟

آتش: ترکیب هر نوع ماده با اکسیژن که با تولید شعله همراه باشد در این دسته قرار می‌گیرد. در واقع منشأ اکثر حوادث آتش‌سوزی همین مورد است.

صاعقه: تخلیه الکتریکی بین دو ابر یا بین ابر و زمین که منجر به بروز خسارت شود نیز در دسته خطرات اصلی قرار می‌گیرد.

انفجار: در صورتی‌که انرژی زیادی بر اثر آزاد شدن ناگهانی گاز یا بخار صورت بگیرد و خساراتی به بار آورد در مجموعه این دسته از خطرات قرار می‌گیرد. هر نوع انفجاری تحت پوشش بیمه آتش‌سوزی قرار نمی‌گیرد. برای مثال انفجار ناشی از فعل و انفعالات هسته‌ای، توسط بیمه آتش‌سوزی پوشش داده نمی‌شود

خطرات اضافی یا تبعی بیمه آتش سوزی مجتمع مسکونی

دسته‌ای از خسارات هستند که باید پوشش آن‌ها را به صورت جداگانه خریداری و به بیمه‌نامه اضافه کرد. در واقع مؤثرترین عامل در تعیین قیمت نهایی حق بیمه آتش‌سوزی خطرات اضافی هستند که بیمه‌گزار آن‌ها را انتخاب می‌کند. برای خرید هر کدام از پوشش‌های اضافی خرید خطرات اصلی الزامی است. اغلب شرکت‌های بیمه تمامی خطرات اضافی را ارائه نمی‌دهند و تعداد محدودی را تحت پوشش قرار می‌دهند. ولی در حالت کلی خسارات اضافی به شرح زیر می‌باشند:

 • زلزله و آتش‌فشان
 • سیل و طغیان آب
 • طوفان و تندباد
 • ترکیدن لوله آب
 • ضایعات آب برف و باران
 • سقوط هواپیما
 • هزینه پاکسازی و برداشت ضایعات
 • شکست شیشه
 • سرقت با شکست حرز
 • انفجار ظروف تحت فشار صنعتی
 • ریزش سقف ناشی از سنگینی برف
 • ریزش، رانش و فروکش کردن زمین
 • ریزش کوه و سقوط بهمن
 • نشت دستگاه آب‌افشان
 • مسئولیت خسارت ناشی از انفجار و آتش‌سوزی وارد شده به همسایگان
 • برخورد اجسام خارجی به ساختمان

بیمه آتش سوزی پاساژ در گرگان

چه کسی مسئول بیمه آتش سوزی مراکز خرید و غیر صنعتی است ؟

طبق قانون بیمه ، مدیران مراکز خرید موظف به تهیه بیمه نامه آتش سوزی برای مرکز خرید خود هستند ، به این دلیل شرکت بیمه پاسارگاد در گرگان اقدام به طراحی بیمه نامه جامع خرید با نرخها و تخفیفات قابل ملاحظه و همچنین پوشش ها و شرایط ویژه ای نموده است تا هم نیاز مدیران و هیات مدیره مراکز تامین گردیده و هم کلیه خطرات محتمل در مجتمع های با نرخ و شرایط مناسبی تحت پوشش قرار گیرد . جالب توجه این است که جهت ایجاد سهولت بیشتر در صدور بیمه نامه ، بیمه نامه های مذکور بدون بازدید اولیه و صرفاً با مراجعه مدیر مرکز به شبکه فروش و تکمیل فرم پیشنهاد مربوطه صادر خواهد گردید .

خرید بیمه آتش سوزی مراکز تجاری در گرگان

خرید بیمه آتش سوزی در گرگان

متقاضی خرید بیمه آتش سوزی باید با در نظر گرفتن شرایط مورد بیمه و شرایط شخصی خود پوشش‌های اضافی مورد نظر را انتخاب و خریداری کند. برای مثال مرکز خریدی که در نزدیکی فرودگاه نیستند خرید پوشش سقوط هواپیما معنایی ندارد. همچنین برای کسانی که در مناطق سردسیر ساکن هستند پوشش ریزش سقف ناشی از سنگینی برف گزینه مناسبی است.

برچسب ها: بیمه آتش سوزی خانه در گرگان بیمه آتش سوزی ساختمان های اداری در گرگان بیمه اتش سوزی امکان عمومی در گرگان بیمه آتش سوزی بیمارستان ها در گرگان بیمه آتش سوزی نمایشگاه ماشین در گرگان بیمه صاعقه در گرگان بیمه آتش سوزی پاسارگاد در گرگان بیمه آتش سوزی انبار در گرگان بیمه آتش سوزی انبار بیمه آتش سوزی مراکز صنعتی در گرگان بیمه آتش سوزی غیر صنعتی بیمه آتش سوزی مراکز غیر صنعتی در گرگان بیمه آتش سوزی صنعتی بیمه آتش سوزی تجاری بیمه آتش سوزی در گرگان بیمه آتش سوزی مراکز خرید در گرگان بیمه آتش سوزی مراکز خرید بیمه آتش سوزی مراکز تجاری در گرگان بیمه آتش سوزی مراکز تجاری بیمه آتش سوزی بنگاه های معملاتی در گرگان بیمه آتش سوزی مغازه در گرگان بیمه آتش سوزی پاسارگاددیدگاه
دیدگاه شما :