انواع شرایط بیمه‌ نامه آتش‌ سوزی

9/اردیبهشت/1399
مقالات -
بدون دیدگاه

انواع شرایط بیمه‌ نامه آتش‌ سوزی : بلایای طبیعی و حوادثی مثل آتش‌سوزی، سیل، زلزله، طوفان، آتشفشان و … خطرهای غیر قابل پیش بینی و بزرگی برای زندگی ما هستند. شاید نتوان جلوی این خطرها و حوادث را گرفت اما می‌توان کاری کرد که در زمان حادثه آسیب کمتری ببینیم. بیمه آتش‌سوزی پاسارگاد یکی از راه‌هایی است که ترس و نگرانی ما را نسبت به آینده و حوادث تلخ آن کم می‌کند. بیمه آتش‌سوزی خسارت‌هایی که به دلیل آتش‌سوزی به وجود می‌آید را جبران می‌کند.  اگر خانه شما خدای ناکرده دچار آتش‌سوزی یا انفجار شود، با بیمه آتش‌سوزی می‌توانید خسارت‌هایی  که به وجود آمده را از بیمه بگیرید و با این مبلغ، دوباره خانه خود را بازسازی و تعمیر کنید. توجه کنید که خسارت‌های مالی در بیمه آتش‌سوزی جبران می‌شود نه خسارت‌های جانی.

انواع شرایط بیمه‌ نامه آتش‌ سوزی

بیمه‌ نامه با سرمایه ثابت

تحت این شرایط بیمه‌گزار ارزش روز مورد بیمه را به بیمه‌گر یا همان شرکت بیمه اعلام می‌کند. بیمه‌گزار باید هنگام خرید بیمه آتش‌سوزی اطلاعات صحیح به بیمه‌گر بدهد زیرا در صورت بروز خسارت و اثبات اشتباه بودن اطلاعات ممکن است بیمه‌گر خسارتی تقبل نکند. منازل مسکونی تحت این شرایط بیمه می‌شود. در این حالت در صورت بروز حادثه، خسارت پرداختی به بیمه‌گزار بر اساس سرمایه بیمه‌شده خواهد بود.

بیمه‌نامه با شرایط شناور

این شرایط بیشتر در مورد انبارها کاربرد دارد. از آنجایی‌که سرمایه موجود در انبارها دائم در حال تغییر است برای تعیین حق بیمه از شرایط شناور استفاده می‌کنند. تحت این شرایط بیمه‌گزار باید ماهانه صورت‌جلسه‌ای از موجودی انبار خود را برای نماینده بیمه بفرستد تا میانگین موجودی سرمایه اساس محاسبه حق بیمه در سال قرار گیرد. در این شرایط بیمه‌گزار با هر بار ارائه صورت‌جلسه حق بیمه‌ای را پرداخت می‌کند که به صورت الحاقیه‌ای در بیمه‎نامه‌اش ذکر می‌شود. در پایان سال نیز میانگین سرمایه به صورت دقیق محاسبه می‌شود و الحاقیه آخر برای تسویه نهایی آماده می‌شود.

انواع شرایط بیمه‌ نامه آتش‌ سوزی

بیمه‌نامه با شرایط جایگزینی و بازسازی

تحت این شرایط افزایش قیمت ناشی از تورم و نوسانات بازار نیز پیش‌بینی شده‌است. ممکن است قیمت ساختمان یا ماشین‌آلات صنعتی طی یک سال به اندازه‌ای افزایش یابد که در صورت بروز خسارت فرد با ارزش سرمایه بیمه‌شده قادر به جبران و جایگزینی نباشد. تحت این شرایط شرکت بیمه متعهد به پرداخت مبلغ خسارت به نرخ روز برای جایگزینی مورد بیمه خواهد بود به شرطی‌که بیمه‌گزار اموال خود را به ارزش واقعیشان بیمه کرده باشد. این بیمه‌نامه منحصر به ساختمان، ماشین‌آلات کارخانه‌ها و موجودی انبارها نمی‌شود.

بیمه‌نامه فرست لاست

این شرایط برای بیمه‌گزارانی کاربرد دارد که مطمئن هستند که هر چقدر هم که خسارت سنگین باشد امکان از بین رفتن تمامی اموالشان وجود ندارد. برای مثال زمانی‌که اموال فرد در محدوده جغرافیایی وسیعی پراکنده شده باشند، این شرایط بسیار مناسب است. برای محاسبه سرمایه بیمه‌شده، بالاترین خسارتی که ممکن است به اموال بیمه‌گزار وارد شود پیش‌بینی می‌شود. در این شرایط بیمه‌گر متعهد به پرداخت ارزش این سرمایه پیش‌بینی شده است و نه بیشتر. حق بیمه بر اساس سرمایه کل تعیین می‌شود و شرکت بیمه برای حق بیمه تحت شرایط فرست لاست تخفیفات ویژه‌ای در نظر می‌گیرد.

انواع شرایط بیمه‌ نامه آتش‌ سوزی

بیمه‌نامه با شرایط توافقی

تحت این شرایط بیمه‌گزار و بیمه‌گر بعد از رسیدن به توافق بر سر میزان سرمایه، قرارداد بیمه آتش‌سوزی را منعقد می‌کنند.

خرید بیمه آتش سوزی در گرگان

خرید بیمه‌ نامه آتش سوزی در وب سایت‌ بیمه قدس علوی نماینده شرکت پاسارگاد امکان‌پذیر است و روند آن به صورت کاملا آنلاین صورت می‌پذیرد .  شما برای خرید بیمه آتش سوزی پاسارگاد به صفحه درخواست بیمه رفته و پس از پر کردن موارد خواسته شده ،کار خرید بیمه آتش سوزی شما به اتمام می رسد. در هر صورت برای خرید بیمه آتش سوزی در گرگان می توانید به صورت حضوری مراجعه کرده و یا در صورت بروز مشکل می توانید با شماره های 32329197 و 09112737896 تماس حاصل نمایید.

برچسب ها: هزینه بیمه‌ نامه آتش‌ سوزی پاسارگاد خرید بیمه‌ نامه آتش‌ سوزی پاسارگاد بیمه‌ نامه آتش‌ سوزی پاسارگاد هزینه بیمه‌ نامه آتش‌ سوزی خرید آنلاین بیمه‌ نامه آتش‌ سوزی بیمه‌ نامه آتش‌ سوزی آنلاین خرید بیمه‌ نامه آتش‌ سوزی در گرگان قیمت بیمه‌ نامه آتش‌ سوزی خرید اینترنتی بیمه‌ نامه آتش‌ سوزی خرید بیمه‌ نامه آتش‌ سوزی بیمه‌ نامه آتش‌ سوزی شرایط بیمه‌ نامه آتش‌ سوزی انواع شرایط بیمه‌ نامه آتش‌ سوزیدیدگاه
دیدگاه شما :